Admission Batch 2012-13

 

Sl.

No.

Name of the student

Adm.No.

 

AGRONOMY

1.

Debi Prasad Modak

01Agro/12

2.

Suman Bhowmik

02Agro/12

3.

Shishupal

03Agro/12

4.

kPradosha Kumar Behera

04Agro/12

5.

Saswat Pradhan

05Agro/12

6.

Sanjay Kumar Soren

06Agro/12

7.

Shrabani Moharana

07Agro/12

8.

Subrat Ray

08Agro/12

9.

Ambika Prasad Mishra

09Agro/12

10.

Sudeshna Parida

10Agro/12

11.

Suvash Chandra Panda

11Agro/12

12.

Nalini Kanta Panda

12Agro/12

13.

Mohammad Talib

13Agro/12

PLANT BREEDING & GENETICS

1.

Dharmveer Singh

01PBG/12

2.

Malati Kumari

02PBG/12

3.

Kissan Kumar Palei

03PBG/12

4.

Sushree Sibanee Sardar

04PBG/12

5.

Sasmita Dash

05PBG/12

6.

Biswaranjan Behera

06PBG/12

7.

Rojalin Swain

07PBG/12

AGRIL. ECONOMICS

1.

Ankita Mukherjee

01AE/12

2.

Sanjeet Kumar

02AE/12

3.

Soma Deb

03AE/12

4.

Pranab Mohapatra

04AE/12

5.

Jyotiranjan Pradhan

05AE/12

6.

Soubhagya Dash

06AE/12

7.

Santosh Kumar Dash

07AE/12

8.

Waisuddin Wais Jalal

08AE/12

PLANT PATHOLOGY

 

1.

Somnath Koley

01PPT/12

2.

Kamal Narayan Koshale

02PPT/12

3.

Seema Choudhury

03PPT/12

4.

Sushree Smita Panda

04PPT/12

5.

Sushil Kumar Sethi

05PPT/12

6.

Santosh Kumar Meher

06PPT/12

7.

Swagatika Mohanty

07PPT/12

8.

Bhagya Shree Khamari

08PPT/12

9.

Neetanjali Bisi

09PPT/12

10.

Seema Pandey

10PPT/12

11.

Hemayatullah

11PPT/12

ENTOMOLOGY

1.

Mohanisha Janghel

01Ent/12

2.

Deepak Kumar Das

02Ent/12

3.

Susmita Nayak

03Ent/12

4.

Gayatree Sahoo

04Ent/12

5.

Jagannath Senapati

05Ent/12

6.

Ranjita Patra

06Ent/12

7.

Nilamadhaba Dash

07Ent/12

8.

Manaswini Mohapatrea

08Ent/12

9.

Subhashree Sahoo

09Ent/12

10.

Giraja Shankar Jena

10Ent/12

11.

Lalwali

11Ent/12

 

SOIL SCIENCE & AGRIL. CHEMISTRY

1.

Arundhati Giri

01AC/12

2.

N. L. V. Siva Kuamr

02AC/12

3.

Rahul Dev Behera

03AC/12

4.

Bidya Shree Tripathy

04AC/12

5.

Truptimayee Nayak

05AC/12

6.

Shyam Murmu

06AC/12

7.

Sheshdev Jena

07AC/12

8.

Sipra Das

08AC/12

9.

Snehasish Sahu

09AC/12

10.

Meera Parichha

10AC/12

FRUIT SCIENCE & HORTICULTURE TECHNOLOGY

1.

Yaruva Pushpavathi

01FSC/12

2.

Paidi Pavani

02FSC/12

3.

Swarna Sarika Behera

03FSC/12

4.

Lipsaprit Bhusan

04FSC/12

5.

Soubhagya Ranjan Biswal

05FSC/12

6.

Swarna Prabha Chhuria

06FSC/12

7.

Jineeta Burwa

07FSC/12

8.

Sonia Toppo

08FSC/12

9.

Susanta Pandu

09FSC/12

10.

Kalyani Rout

10FSC/12

11.

Ajmal

11FSC/12

VEGETABLE SCIENCE

1.

Vangapandu Thriven

01VSC/12

2.

Miriyappalli Likhita Kiran

02VSC/12

3.

Archana Mishra

03VSC/12

4.

Saumyandrea Kumar Beherea

04VSC/12

5.

Kalyani Pradhan

05VSC/12

6.

Priyanka Sahu

06VSC/12

7.

Monalisa Pradhan

07VSC/12

8.

Swagatika Pati

08VSC/12

9.

Subrat Kumar Barik

09VSC/12

10.

Sudeepta Panda

10VSC/12

11.

Siba Prasad Mishra

11VSC/12

FLORICULTURE & LAND SCAPING

1.

Vemala Lakshmi Prasanna Kumari

01FLS/12

2.

Monalisa Biswal

01FLS/12

3.

Utkalika Aparna Priyadarshini

01FLS/12

4.

Sagarika Muna

01FLS/12

5.

Harapriya Sethy

01FLS/12

6.

Binapani Tania

01FLS/12

7.

Swagatika Pattanayak

01FLS/12

8.

Tanaya Sahoo

01FLS/12

9.

Dibya Ranjan Mishra

01FLS/12

10.

Subhadarsinee Behera

01FLS/12

11.

Subrata Mohanty

01FLS/12

 EXTENSION EDUCATION

 

1.

Rimi Pal

01EE/12

2.

Simi Asharaf

02EE/12

3.

P. S. M. Phanisri

03EE/12

4.

Purna Chandrea Burudi

04EE/12

5.

Anupam Dakua

05EE/12

6.

Manoj Kumar Barik

06EE/12

7.

Ratikanta Sethy

07EE/12

8.

Rojalin Mohanta

08EE/12

9.

Bindushree Bishini Bala

09EE/12

10.

Dharitri Mehena

10EE/12

11.

Himansu Kumar Mohapatrea

11EE/12

12.

Abdul Wali

12EE/12

PLANT PHYSIOLOGY

1.

Veronica Tirkey

01PP/12

2.

Sushree Manaswini Lenka

02PP/12

3.

Soumya Mishra

03PP/12

4.

Piyush Ranjan Meher

04PP/12

5.

Debasis Satapathy

05PP/12

6.

Alaka Sahu

06PP/12

NEMATOLOGY

1.

Srishti

01Nem/12

2.

Raut Shital Chadrea Kumar

02Nem/12

3.

Sarada Hansda

03Nem/12

4.

Subhalaxmi Ray

04Nem/12

5.

Poornata Jena

05Nem/12

6.

Subhnajyato Sahoo

06Nem/12

AGRIL. STATISTICS

1.

Kamala Kanta Katari

01AS/12

2.

Priyanath Patra

02AS/12

3.

Satish Patel

03AS/12

SEED SCIENCE & TECHNOLOGY

1.

Nibedita Bhoi

01SST/12

2.

Rama Chandarea Behera

02SST/12

3.

Lalit Kumar Sahu

03SST/12

4.

Chakradhar Patra

04SST/12

5.

Niroj Kumar Jena

05SST/12

6.

Niladri Kanta Giri

06SST/12

7.

Rukeiya Begum

07SST/12

8.

Pinkusen Kar

08SST/12

9.

SP. Monalisa

09SST/12

10.

Deepankar Jena

10SST/12

AGRIL. BIO-TECHNOLOGY

 

1.

Rinny Swain

1ABT/12

2.

Nihar REanjan Mohapatrea

1ABT/12

3.

Jogi Pallavi Dadarao

1ABT/12

4.

Munde Navnath

1ABT/12

5.

Kirath Singh

1ABT/12