Admission Batch 2011-12

 

Sl.

No.

Name of the student

Adm.No.

 

AGRONOMY

1

Pragya Pandey

1Agro/11

 

2.

Sidip Tah

2Agro/11

 

3.

Choudhury Sunmarg Kar

3Agro/11

 

4.

Debashish Khamari

4Agro/11

 

5.

Papriya Priyadarsini

5Agro/11

 

6.

Subhrasini Lenka

6Agro/11

 

7.

Supriti Majhi

7Agro/11

 

8.

Epsita Barik

8Agro/11

 

9.

Rozalin Nayak

9Agro/11

 

10.

Anjan Kumar Nayak

10Agro/11

 

PLANT BREEDING & GENETICS

1.

Krishnamohan Dasari

1PBG/11

 

2.

Ashutosh Kushwah

2PBG/11

 

3.

Subhashree Nayak

3PBG/11

 

4.

Yagyandatta Sethi

4PBG/11

 

5.

Sanjog Sampad Ray

5PBG/11

 

6.

Tanaya Swain

6PBG/11

 

AGRIL. ECONOMICS

1.

Subhadip Pal

1AE/11

 

2.

Ankit Koirala

2AE/11

 

3.

Bibhuti Bhusan Pati

3AE/11

 

4.

Manoj Kumar Marandi

4AE/11

 

5.

Subhashree Soumya Bibhar

5AE/11

 

6.

Deeparani Tripathy

6AE/11

 

7.

Gyana Ranjan Majhi

7AE/11

 

8.

Goura Krushna Pati

8AE/11

 

9.

Ranjan Kumar Behera

9AE/11

 

10.

Abhishek Chandra

10AE/11

 

11.

Mukesh Kumar Pradhan

11AE/11

 

PLANT PATHOLOGY

1.

Rajesh Prasad

1PPT/11

 

2.

Biswanath Behera

2PPT/11

 

3.

Ranjita Jee

3PPT/11

 

4.

Sulekha Maharana

4PPT/11

 

5.

Shubhashree Padhi

5PPT/11

 

6.

Kalpana Pradhan

6PPT/11

 

7.

Charulata P. Singh

7PPT/11

 

8.

KakashreeKakali Panda

8PPT/11

 

9.

Mukesh Kumar Sabat

9PPT/11

 

10.

Rashmikanta Sahoo

10PPT/11

 

ENTOMOLOGY

1.

Naorem Yaipphabi Chanu

1Ent/11

 

2.

Banalata Behera

2Ent/11

 

3.

Sarat Chandra Nayak

3Ent/11

 

4.

Jyoti Rekha Mallick

4Ent/11

 

5.

Deepak Kumar Nayak

5Ent/11

 

6.

Sitanshu Sekhar Behera

6Ent/11

 

7.

Khirod Baren Chand

7Ent/11

 

SOIL SCIENCE & AGRIL. CHEMISTRY

1.

Arunava Samanta

1AC/11

 

2.

Sunita R.

2AC/11

 

3.

Tilottama Mahakud

3AC/11

 

4.

Ayesha Mohanty

4AC/11

 

5.

Prachi Parichita

5AC/11

 

6.

Hemanta Kumar Singh

6AC/11

 

7.

Basanta Kumar Patra

7AC/11

 

8.

Chinmay Mishra

8AC/11

 

FRUIT SCIENCE

1.

Mullangi Supriya

1FSc/11

 

2.

Jogendranath Mohapatra

2FSc/11

 

3.

Sasmita Behera

3FSc/11

 

4.

Smrutirekha Behera

4FSc/11

 

5.

Lopamudra Dash

5FSc/11

 

6.

Jotirmayee Lenka

6FSc/11

 

VEGETABLE SCIENCE

1.

Archana Dikshit

1VSc/11

 

2.

Dukhiram Tudu

2VSc/11

 

3.

Rojalin Pradhan

3VSc/11

 

4.

Sonali Mishra

4VSc/11

 

5.

Priyanka Priyadarshini Mishra

5VSc/11

 

POST HARVEST MANAGEMENT

1.

Bodugu Lakshmi Prasuna

1PHM/11

 

2.

Ghanashyam Mallick

2PHM/11

 

3.

Shiva Dash

3PHM/11

 

FLORICULTURE & LAND SCAPING

1.

Pranati Rani Pradhan

1FLS/11

 

2.

Deeptimayee Barik

2FLS/11

 

3.

Monalisa Dalai

3FLS/11

 

4.

Geetanjali Pradhan

4FLS/11

 

5.

Biswajit Pattajoshi

5FLS/11

 

EXTENSION EDUCATION

1.

Chandra Sekhar Bhumia

1EE/11

 

2.

Pinkey Kumari

2EE/11

 

3.

Sitaratnamala Das

3EE/11

 

4.

Rajdulari Sahoo

4EE/11

 

5.

Biswajeet Lenka

5EE/11

 

6.

td>

Bibhu Santosh Behera

6EE/11

 

7.

Jagannath Barik

7EE/11

 

8.

Pradipta Kumar Sen

8EE/11

 

9.

Sachindra Kumar Sethi

9EE/11

 

10.

Rajesh Choudhury

10EE/11

 

PLANT PHYSIOLOGY

1.

Prabhasmita Satpathy

1PP/11

 

2.

Tusarkanta Bera

2PP/11

 

3.

Aditya Kiran Padhiary

3PP/11

 

4.

Amrita Majhi

4PP/11

 

5.

Rajkishore Swain

5PP/11

 

NEMATOLOGY

1.

Sanghamitra Sahu

1Nem/11

 

2.

Priyadarshinee Das

2Nem/11

 

3.

Arpita Berman

3Nem/11

 

4.

Harekrishna Pradhan

4Nem/11

 

5.

Jagannath Bindhani

5Nem/11

 

 

 

SEED SCIENCE & TECHNOLOGY

1.

Tarun Subha

1SST/11

 

2.

Jhumi Meher

2SST/11

 

3.

Prashna Priyadarshini

3SST/11

 

4.

Kunjabihari Panda

4SST/11

 

5.

Itismita Debta

5SST/11

 

6.

Jitendra Singh

6SST/11

 

7.

Bighnaraj Kar

7SST/11

 

8.

Sujit Kumar Padhi

8SST/11

 

AGRIL. METEOROLOGY

1.

Ruchismita Kar Mohapatra

1AGM/11

 

2.

B. P. Rosalin

2AGM/11

 

3.

Lopamudra Nayak

3AGM/11

 

AGRIL. BIO-TECHNOLOGY

1.

Dhawale Rashmi Vishnupant

1ABT/11

 

2.

Gite Vikram Balaji

2ABT/11

 

3.

Ranjeet Kumar

3ABT/11

 

4.

Hingeshyam Ashokroo

4ABT/11

 

5.

Theral Shital Bansi

5ABT/11

 

6.

Surve Ratnapal Ashok Rao

6ABT/11

 

7.

Kalapad Santosh Prabhu

7ABT/11

 

8.

Kumara Swamy R. V.

8ABT/11

 

9.

Kundansingh Rajpalsingh Jadhoo

9ABT/11

 

10.

Tsering Toldan

10ABT/11

 

 

 

AGRIL. STATISTICS

 

1.

Sitansu Kumar Mallick

1AS/11

2.

Debasmita S. Mishra

2AS/11

3.

Prasanta Kumar Dash

3AS/11

4.

Mihir Ranjan Sagar

4AS/11